Loading...

Daslook Bio – 50 g

  • Botanische naam: Allium ursinum
  • Gebruikt deel: gedroogd blad
  • Herkomst: Frankrijk
  • Uit gecontroleerde biologische teelt BIO-BE-01
  • Smaak: knoflookachtig, fris, mild pittig
  • Inhoud: 50 g

7.25

Op voorraad

Loading...

Beschrijving

Daslook (Allium ursinum) is een wilde plant uit de lookfamilie die nauw verwant is aan knoflook (Allium sativum), ui (Allium cepa), prei (Allium ampeloprasum) en bieslook (Allium schoenoprasum). De botanische naam ursinum is afgeleid van het Latijnse ursus, “beer”: de plant werd “berenknoflook” genoemd omdat beren na hun winterslaap massaal daslook opzochten als een van de eerste voedzame lentegroenten.

De gedroogde bladeren hebben een milde knoflooksmaak die zachter en friser is dan gewone knoflook, en zijn daardoor breed inzetbaar in de keuken. Ons daslook is afkomstig uit biologische teelt in Frankrijk.


Culinaire toepassingen

  • In soepen en stoofschotels: voeg een theelepel gedroogd daslook toe aan groentesoep, aardappelsoep of een stoofpot voor een zachte knoflooksmaak zonder de scherpte van verse knoflook.
  • In sauzen en dressings: meng door een vinaigrette, yoghurtsaus of kruidenmayonaise.
  • In plattekaas en dips: roer door plattekaas, ricotta of hummus als knoflookachtige smaakmaker.
  • In marinades: combineer met olijfolie, citroen en tijm als marinade voor vis, kip of groenten.
  • In kruidenboter: meng door zachte boter voor een daslookboter bij brood of gegrild vlees.
  • In oliën en azijnen: laat gedroogd daslook trekken in olijfolie of witte wijnazijn voor een aromatische finishing touch.

 


Gezondheidsvoordelen van daslook bio

  • Verzorgende invloed op hart en bloedvaten
  • Goed voor de bloedcirculatie
  • Goed voor de bloeddruk
  • Bevordert de spijsvertering
  • Bloedzuiverend

 

Dit overzicht is opgesteld conform de Europese wet op voedings- en gezondheidsclaims.

 


Duurzame verpakking

Onze producten worden verpakt in hersluitbare papieren zakjes met een composteerbare beschermlaag die licht, lucht en vocht buiten houdt. Zo blijven geur, kwaliteit en werking optimaal bewaard. De zakjes zijn industrieel composteerbaar en mogen in veel gemeenten bij het GFT-afval. Thuiscomposteren kan ook, al duurt dat wat langer (ca. 1-2 jaar).

Meer info over onze verpakkingskeuze

 


Aandachtspunten

  • Niet gebruiken in combinatie met geneesmiddelen voor hart en bloedvaten zonder voorafgaand advies van een arts.
  • Bewaar op een droge, koele en donkere plaats.

 

Disclaimer

Bijkomende informatie

Gewicht0.050 kg
Gewicht

Toepassingen

, ,

Merk

13 beoordelingen voor Daslook Bio – 50 g

Powered byCusRev
5,0
Based on 13 reviews
5 star
100
100%
4 star
0%
3 star
0%
2 star
0%
1 star
0%
1-5 of 13 reviews
  1. (0) (0)
  2. (0) (0)
  3. (0) (0)
  4. (0) (0)
  5. heerlijk kruid dat nog meer dan knoflook vooral de bloedvaten en het spijsverteringskanaal reinigt van negatieve kiemen en zware metalen.

    (0) (0)
Add a review
Currently, we are not accepting new reviews

Gerelateerde producten