Beschrijving
De grove den die ook wel bekend staat als Pijnboom, (Pinus Sylvestris) werd in onze contreien in de 19de eeuw massaal aangeplant voor snel houtgewin en om de verzande bodem van de heide beter vast te houden. Naast de welbekende etherische olie van de Grove Den kunnen we ook gebruik maken van de knoppen van deze boom om een infuus of kruidenthee te maken. Dennenknoppen worden van oudsher ingezet voor de werking op de ademhaling.
De grove den die we aanbieden groeit in het wild, in zijn natuurlijke habitat. Wilde groei zorgt voor een intens karakter en een bijzonder rijke smaak en aroma.
Voordelen gezondheid van Dennenknoppen Bio
(Dit overzicht is opgesteld in lijn met de wet op voedings- en gezondheidsclaims)
- Verzachtende invloed op luchtwegen.
- Verzachtend bij koude.
- Bij kriebel in de keel.
- Verzachtende invloed op de keel.
- Om vrijer te ademen door de neus.
Dennenknoppenthee bio bereiden
Het zetten van een thee (of infusie) is een ideale manier om te profiteren van de heilzame werking van biologische dennenknoppen.
Zo kan je eenvoudig een kopje gezonde dennenknoppenthee bio bereiden:
- Verhouding voor een warm infuus: 30 gr knoppen van de Grove Den op 1L water.
- Laten trekken.
- Meerdere koppen per dag drinken.
Gebruik dennenknoppen in combinatie met Weegbree en Tijm voor een gunstige invloed op de luchtwegen.
Duurzame verpakking
Onze kruiden worden verpakt in hersluitbare zakjes die beschermen tegen licht, lucht en vocht, zodat geur, kwaliteit en werking optimaal bewaard blijven. De zakjes bestaan uit papier met een composteerbare beschermlaag en zijn industrieel composteerbaar. In veel gemeenten mogen ze bij het GFT-afval. Thuis composteren kan ook, al duurt dat soms wat langer (ongeveer 1–2 jaar). Meer info over onze verpakkingskeuze.
Even opgelet
Niet gebruiken bij zwangerschap.





Al vraag ik me af wat het grauwe poeder is dat er op zit. De gedroogde hars? Hopelijk geen schimmel!
Geen paniek S. Landkroon, die witte aanslag is inderdaad hars (en een beetje kleverig). Perfect veilig dus.
Mvg, Marc – ’t LOF der kruiden
Ruikt heerlijk, ook bij het trekken van de olie